Dziękujemy za odwiedzenie nas podczas Warsaw Industry Automatica 2025!

AUTOMATICA 2025 WIRE SOLUTIONS DZIEKUJEMY@4x scaled

Za nami kolejne wydarzenie branżowe — Warsaw Industry Automatica!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko D 2.10 za zainteresowanie rozwiązaniami do cięcia, odizolowywania i zaciskania i innymi urządzeniami, które wnoszą innowację do świata przemysłu.

Poniżej znajdziesz listę produktów, które mogłeś spotkać na miejscu w kolejności od tych najchętniej oglądanych.

Całkowita automatyzacja produkcji wiązek z Kodera C551SSA

Podczas minionego wydarzenia pokazaliśmy kilka nowości, a te szczególnie przykuły uwagę naszych gości. Jedną z nich była maszyna do produkcji wiązek kablowych, która jest rozwiązaniem w pełni automatycznym. To znaczy, że z jej pomocą wykonasz proces cięcia i odizolowywania przewodów oraz zagniatania na ich żyłach terminali.

W kontekście tego automatu kilka szczegółów zasługuje na szczególną uwagę:

  • Szybkość działania — maszyna Kodera C551SSA działa teraz szybciej, niż kiedykolwiek. Wszystko za sprawą oddzielnych noży, które mogą wykonywać zadania równocześnie, niezależnie od siebie. To skraca czas obróbki, gdyż maszyna nie zatrzymuje się między kolejnymi etapami pracy. Efekt? Wydajność na poziomie 5,340 przewodów/h!
  • Zwiększona żywotność noży — automaty Kodera słyną z wieloletniej wydajności, a teraz to samo można powiedzieć o nożach. Dotąd w Koderze był obecny 1 blok noży, który wykonywał więcej mechanicznych ruchów. Zarówno górna, jak i dolna część odpowiadała za cięcie przewodów i zdejmowanie izolacji. Teraz w automacie Kodera C551SSA mamy 3 oddzielnie działające noże, a każde z nich jest do innego zadania: 1 ostrze tnie, 2 odizolowuje z przodu, a 3 odizolowuje przewód z tyłu. Każdy nóż ma konkretną funkcję bez ciągłego przełączania, co oznacza ich mniejsze obciążenie.
  • Większa precyzja dzięki… higienie — Kodera C551SSA wyposażono dodatkowo w funkcję odsysania. 3 pojemniki zbierają pozostałości z procesu obróbki. Co ważne, zbierany jest również pył i resztki izolacji z noży, dzięki czemu jakość cięcia, odizolowania i zaciskania pozostaje bez zarzutu. Rzecz jasna, ma to również wpływ na wspomnianą już wcześniej zwiększoną żywotność samych noży.
  • Zaciski na różnych terminalach po obu stronach przewodu — maszyna Kodera obsługuje terminale nie tylko typu otwartego, lecz również zamkniętego. Jej możliwości są zatem nieograniczone!

Cięcie, odizolowywanie zaciskanie — pozostałe rozwiązania.

Podczas targów Automatica pokazaliśmy również inne sprzęty, które usprawniają obróbkę przewodów i kabli. Rozwiązania te, nazywane półautomatami, zawiera poniższa lista.

  • Be-ri ALL.ROUND.AUTO K2 (NOWOŚĆ) — może zdejmować izolację całkowicie lub jedynie częściowo ją odciągnąć. Maszynka odizolowuje do długości 600 mm i odsuwa izolację do 250 mm.
  • Zoller+Frohlich AM04 Duomatic — to półautomatyczne urządzenie do zdejmowania izolacji i zaciskania tulejek izolowanych dostarczanych luzem, które działa z wykorzystaniem napędu elektropneumatycznego. Zakres pracy maszynki to 4 i 6 mm² (AWG 12 – 8), a obsługiwane długości to 8 – 18 mm. Z tym rozwiązaniem wykonasz zaciski w formie trapezu.
  • Zoller+Frohlich AM02 UNIVERSAL — półautomatyczna maszynka odizolowuje i zaciska izolowane tulejki cienkościenne w kształt trapezu (dostarczane luzem). Zakres roboczy urządzenia to 0,5 – 2,5 mm² (AWG 20 – 14), a obsługiwane długości zaciskania to 6 – 12 mm.
  • Zoller+Frohlich AI 01– bardzo prosta w obsłudze o nieskomplikowanej konstrukcji maszynka do odizolowywania. Napędzana elektrycznie oferuje zakres pracy 0,05 mm² do 6,0 mm² (AWG 30 – 10), a zapewniane przez nią długości odizolowywania to 3–20 mm.
  • Zoller+Frohlich EVOCUT + evofeed — urządzenie napędzane elektrycznie zapewnia bardzo szybkie cięcie przewodów. Zakres pracy to 7×0,5-2,5 mm² / 3×4-10 mm², a obsługiwana średnica przewodu to maks. 8 mm. J
  • Zoller+Frohlich AB01 UNIVERSAL — to maszynka do zdejmowania płaszcza zewnętrznego z przewodów. Wyzwalanie procesu odbywa się za pomocą automatycznego sensora. Zakres pracy wynosi 3,5 – 11,9 mm, a zakres długości odizolowywania to 25 – 115 mm.
  • Rennsteig CM 25 — prasy stanowiskowe z serii CM 25 są rozwiązaniami pneumatycznymi. Plusem pras Rennsteig są wymienne głowice i matryce, dzięki czemu zyskujesz uniwersalne rozwiązanie — wykonasz zaciski na różnych rodzajach złączy. Ponadto te same matryce wykorzystasz w narzędziach ręcznych PEW12 oraz elektromechanicznych narzędziach E-PEW12 tego samego producenta. Wybór matryc sięga ponad 3 tys.

Narzędzia ręczne i elektrohydrauliczne

Na naszym stoisku odwiedzający mogli zapoznać się z prezentacją ręcznych rozwiązań dla przemysłu wiązek elektrycznych. ręczne rozumiemy znacznie szerzej, niż ręczne praski, stripery czy nożyce. W tej kategorii umieściliśmy również narzędzia hydrauliczno-akumulatorowe, które w szczególności docenisz w momencie pracy z kablami o większych przekrojach. Oto co zobaczysz na stoisku Wire Solutions:

  • Narzędzia ręczne Rennsteig i Knipex — czyli narzędzia ręczne do cięcia, stripery, zaciskarki i inne produkty. To proste, rozwiązania, które znajdują zastosowanie także na produkcji wiązek kablowych.
  • Akumulatorowe nożyce do kabli Cembre BTC 250 BS — umożliwiają cięcie grubych przekrojów kabli (do max. ⌀ 26 mm). Narzędzie jest szybkie i wygodne w użytkowaniu.
  • Akumulatorowa praska do kabli Cembre BD300NDS — świetnie sprawdza się w szybkim zagniataniu złączy rurowych. Jest to rozwiązanie bezmatrycowe, w którym tłok wysuwa się dosłownie w 5 sekund. Do tego narzędzie zawiera podświetlany obszar roboczy, co dodatkowo ułatwia wykonanie precyzyjnego zacisku.

Sprzęt dla przemysłu — zgrzewanie oporowe i nie tylko!

Przemysł obróbki przewodów i kabli potrzebuje rozwiązań, które nie zawsze mają związek z samym cięciem, zaciskaniem i odizolowywanie. Co ze znakowaniem izolacji, łączeniem elementów metalowych albo przygotowaniem blachy pod przepusty kablowe? To wszystko również znajdziesz na naszym stoisku. Oto, czego możesz się spodziewać:

  • Termotransferowa drukarka MG4 — to idealne rozwiązanie dla producentów szaf sterowniczych, gdyż pozwala oszczędzić na oznacznikach przewodów. Do tego drukarka MG4 tworzy wydruki oznaczników dla osprzętu na szynach wszystkich dostępnych na rynku marek. Nie potrzebujesz już do tego celu oddzielnych drukarek! Co istotne, z jej pomocą wykonasz identyfikację całej szafy — wydrukujesz nią również naklejki ostrzegawcze i informacyjne, etykiety, tabliczki znamionowe i inne elementy.
  • Urządzenia do zgrzewania oporowego KombiTec — umożliwiają precyzyjne scalanie ze sobą metalowych elementów w sposób powtarzalny. Maszynki KombiTec są rozwiązaniami dla przemysłu, dzięki którym masz pełną kontrolę nad procesem łączenia. Warto dodać, że mowa tutaj nie tylko o łączeniu elementów w produkcji sprzętów AGD. KombiTec to również kompaktowanie żył przewodu i zgrzewanie ogniw bateryjnych, które obecne są w różnych gałęziach przemysłu.
  • Akumulatorowa otwornica Cembre — obracana głowica otwornicy ułatwia jej obsługę zwłaszcza w wąskich przestrzeniach montażowych. Ponadto wspomniane narzędzie do wykrawania wyposażysz dodatkowo w matryce o różnych rozmiarach i kształtach (kwadrat, owal i prostokąt).
  • Dzielone przepusty kablowe EWO Cembre — są one zgodne ze standardem IP66, ich montaż jest wyjątkowo prosty, a kształtów i rozmiarów — szeroki wybór.

To może Ci się spodobać:

W razie pytań nie krimpuj się 😉 :

+48 606 725 122

cs@wiresolutions.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawostkami i nowościami z branży!