SR 85, SR 200 Metzner Seria SR maszyny do cięcia płaskich uszczelek

KONTAKT
WRÓĆ DO STRONY Z PRODUKTAMI

Numer katalogowy: SR 85, SR 200

Producent: Metzner

Kraj pochodzenia: Niemcy

Maszyna do cięcia płaskich uszczelek

Metzner opracował przecinarki trzpieniowe serii SR do odcinania pierścieni uszczelniających z formowanych wtryskowo lub wytłaczanych rur o różnych średnicach. Maszyny te charakteryzują się unikalną metodą obróbki i wysoką jakością cięcia. Najpierw na trzpieniach mocuje się wstępnie przedłużone „gumowe rurki”. Dzięki specjalnej konstrukcji trzpieni, trzpień można szybko rozłożyć i zdjąć bez specjalnej wiedzy. Trzpienie są następnie automatycznie mocowane w maszynie pomiędzy obracającymi się wrzecionami i rozpoczyna się produkcja. Wózek nożowy przesuwa się wzdłuż rur i tnie płaskie pierścienie uszczelniające na żądaną długość za pomocą noży wciskanych lub krążkowych, w zależności od wymagań. Ta metoda cięcia jest szczególnie imponująca dzięki wysokiej jakości cięcia w połączeniu z wysoką wydajnością.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, maszyny SR są jeszcze bardziej wszechstronne: ruchy wsuwania i posuwu są swobodnie programowalne – dla zoptymalizowanej obróbki materiałów o różnych właściwościach materiału.

SR 85
Przecinarka trzpieniowa do jednoczesnej obróbki do siedmiu węży o średnicy do 85 mm lub alternatywnie czterech węży o średnicy do 170 mm. Długość węża może wynosić do 540 mm.

SR 200
Wyjątkowa precyzja przy cięciu uszczelek płaskich. Przecinarka trzpieniowa SR 200 przetwarza jednocześnie dwa węże o średnicy do 200 mm. Długość węża może wynosić do 635 mm.

Cechy charakterystyczne:

 • Jednoczesna obróbka wielu rur:
  Specjalna konstrukcja pozwala na jednoczesną obróbkę do siedmiu rur.
 • Duża wydajność:
  Seria SR jest szczególnie odpowiednia do produkcji dużych ilości.
 • Najwyższa dokładność:
  Seria SR przekonuje wysoką precyzją w produkcji uszczelek.
 • Wygodne sterowanie PLC:
  W celu zapewnienia elastycznej i niezawodnej pracy seria SR jest standardowo wyposażona w sterowanie PLC.
 • Proste wkładanie:
  Wkładanie trzpieni pomiędzy obracające się wrzeciona jest proste.
Producent

INNE PRODUKTY