ST 25 Metzner Maszyna do cięcia mimośrodowego do dużej produkcji

KONTAKT
WRÓĆ DO STRONY Z PRODUKTAMI

Numer katalogowy: ST 25

Producent: Metzner

Kraj pochodzenia: Niemcy

Maszyna do cięcia mimośrodowego do dużej produkcji

Tam, gdzie narzędzia pneumatyczne serii MBS osiągają swoje granice wydajności, mimośrodowa maszyna do cięcia otwiera nowe możliwości w zakresie wydajności cięcia. Zamiast pneumatycznego narzędzia tnącego Metzner ST 25 wykorzystuje elektrycznie napędzany mechanizm mimośrodowy z ostrzem wykrawającym. Dzięki temu możemy zwiększyć wydajność wykrojnika do zupełnie nowych wymiarów, nawet do 800 cięć na minutę. Przyjemny efekt uboczny: dzięki napędowi elektrycznemu narzędzia tnącego, ST 25 pracuje bardzo cicho – dlatego klienci o cichym środowisku pracy również lubią ten model.

Cechy charakterystyczne:

 • Długa żywotność noża:
  Za pomocą specjalnego urządzenia można dokładnie określić głębokość penetracji noża. Zapewnia to przecięcie materiału, ale nóż nie wbija się w podłoże.
 • Wysoka, mocna wydajność cięcia:
  Technologia cięcia mimośrodowego umożliwia znacznie wyższą wydajność cięcia niż pneumatyczne moduły tnące. Z prędkością do 800 cięć na minutę, cięcie mimośrodowe jest stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane są duże ilości powtórzeń.
 • Cięcie mimośrodowe zapewnia doskonałe rezultaty cięcia:
  Przy cięciu mimośrodowym ruch obrotowy silnika elektrycznego jest zamieniany na ruch liniowy w górę i w dół. Nóż działający na powierzchnię cięcia zapewnia czyste, pozbawione zniekształceń powierzchnie cięcia nawet przy skomplikowanych i wrażliwych przekrojach materiału.
 • Dokładna dokładność długości dzięki wykrywaniu końca:
  Dzięki opcjonalnemu czujnikowi końcowemu osiągana jest dokładna dokładność długości. Materiał jest mierzony przez czujnik podczas podawania. Gdy tylko osiągnięta zostanie żądana długość, do modułu tnącego wysyłany jest impuls, który przecina materiał.
 • Wrażliwy i powtarzalny docisk:
  Miękkie profile reagują nawet na niewielkie różnice w docisku wraz ze zmianą długości materiału. Mimośrodowe maszyny do cięcia Metzner zapewniają szczególnie czuły i powtarzalny docisk.
Producent

INNE PRODUKTY