EVFJ1 Aplikator mechaniczny Mecal seria EVOLUTION z podawaniem prostym z głowicą mikrometryczną oraz licznikiem

Aplikator EVFJ1 serii Evolution to seria producenta Mecal z podawaniem prostym, mechanicznym, gdzie aplikator jest dedykowany do standardowych złączy/terminali do max. przekroju ~6mm2. Zalecany jest do stosowania, głównie na prasach stołowych lub  prasach stanowiskowych z dolnym punktem pras/wysokością = 135,8mm i skoku 40mm.

KONTAKT
WRÓĆ DO STRONY Z PRODUKTAMI

Aplikatory mechaniczny z podawaniem prostym z głowicą mikrometryczną oraz licznikiem zaciskające terminale marki Mecal to niezbędny dodatek pras zaciskających przewody, a także maszyn i urządzeń do obróbki przewodów i kabli. Stanowią zatem nieodzowny element produkcji wiązek kablowych!

Seria EVOLUTION:

Evolution to zupełnie nowa linia miniaplikatorów oferujących ten sam poziom jakości i niezawodności przez cały czas, co wszystkie produkty Mecal. Cena Evolution jest konkurencyjna dzięki zastosowanym specyficznym technologiom produkcyjnym, które skróciły czas produkcji i uczyniły z tego narzędzia niekwestionowany punkt odniesienia dla rynku światowego, zarówno pod względem jakości, jak i ceny.

Mini aplikator do zacisków łączonych:
– o grubości < 0,6 mm;
– rozstawie zacisków < 27 mm,
– przekroju przewodu od 0 do 6 mm².

Mechaniczny system podawania prostego (brak wersji pneumatycznej) do połączonych końcówek na szpuli, którą można rozwijać od lewej do prawej. Może być dostarczony z głowicą regulacyjną ciągłą lub czteropadową. Jest dostarczany z 7-cyfrowym licznikiem cykli, którego nie można zresetować, oraz z obiema krzywkami do zasilania końcowego podczas suwu w górę lub w dół. Można go zamontować na dowolnej prasie zagniatającej o wysokości zagniatania (mierzonej od płyty montażowej miniaplikatora do złącza prasy „T” w dolnym martwym punkcie) wynoszącej 135,8 mm ± 0,02 i można ją stosować zarówno w trybie ręcznym (w przypadku pras stołowych ) i konfiguracji automatycznej (dla maszyny do cięcia i usuwania pasków)

Dostarczany jest z kompletną dokumentacją techniczną zawierającą wszystkie informacje potrzebne do bezpiecznego użytkowania i prawidłowej konserwacji sprzętu. Na żądanie można wykonać badanie jakości (w tym zdjęcie podzielonej końcówki zaciskanej).

Cechy szczególne serii EVOLUTION:

możliwość wymiany kowadełka bez konieczności wyjmowania aplikatora z prasy;
– Kowadło jest wykonane z dwóch części – drutu i izolacji – można wymienić tylko zużyte
– podstawa miniaplikatora jest grubsza i przez to sztywniejsza;
– korpus mini aplikatora umożliwia wymianę zaciskarek bez konieczności wyjmowania stempla z aplikatora lub aplikatora z prasy;
– system regulacji skoku oraz centrowanie końcówki nad kowadłem są jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika i wyraźnie zilustrowane w szczegółowej dokumentacji technicznej.

SKU

EVFJ1

Producent

Kraj pochodzenia

Włochy

Wymiar

144 x 145,5 x 190 mm

Waga

3 kg

Wysokość zagniatania

135,8 mm

Zapotrzebowanie na powietrze / skok roboczy

30- 40 mm

Max. odstęp między złączami

< 28 mm (<1,10")

Max. grubość złącza

0,6mm (max 0,023")

Max. przekrój przewodu

6 mm²

System podawania

mechaniczny, prosty

Materiały Wideo

Materiały do pobrania

Formularz zamówień aplikatora MECAL EN

Formularz zamówień aplikatorów MECAL PL

Aplikatory Mecal EN

Katalog produktów Mecal EN

Artykuły

Od czego zależy wytrzymałość aplikatorów zaciskających?

Subskrybuj na LinkedIn

INNE PRODUKTY