MRSPJ1 Mecal Aplikator pneumatyczny seria RESTYLING PNEUMATIC z podawaniem bocznym do zaciskania końcówek kablowych nieizolowanych o grubości do 1,2 mm (<0,047")

Aplikator MRSPJ1 serii Restyling pneumatic to seria producenta Mecal z podawaniem bocznym, pneumatycznym, gdzie aplikator jest dedykowany do standardowych złączy/terminali do max. przekroju ~10mm2. Zalecany jest do stosowania, głównie na prasach stołowych lub  prasach stanowiskowych z dolnym punktem pras/wysokością = 135,8mm i skoku 40mm.

KONTAKT
WRÓĆ DO STRONY Z PRODUKTAMI

Aplikatory pneumatyczny z podawaniem bocznym z głowicą mikrometryczną oraz licznikiem zaciskające terminale marki Mecal to niezbędny dodatek pras zaciskających przewody, a także maszyn i urządzeń do obróbki przewodów i kabli. Stanowią zatem nieodzowny element produkcji wiązek kablowych!

Restyling  to seria aplikatorów Mecal przeznaczonych do zaciskania końcówek kablowych nieizolowanych o grubości do 1,2 mm (<0,047″) na przewodach o przekroju do 10 mm². Warto nadmienić, że regulacja każdego z aplikatorów marki Mecal Restyling jest bardzo prosta, podobnie jak łatwo i szybko przebiega w nich wymiana stempli. Poza tym, dla zawsze perfekcyjnych efektów, aplikator do prasy zawiera 7-cyfrowy licznik, mierzący ilość wykonanych zacisków.

Restyling Pneumatic to system podawania z boku dla połączonych końcówek na szpuli rozwijanej od lewej do prawej. Może być dostarczony z głowicą regulacyjną ciągłą albo z czterema podkładkami. Można go zamontować na dowolnej prasie zagniatającej o wysokości zagniatania (mierzonej od płyty montażowej miniaplikatora do złącza prasy „T” w dolnym martwym punkcie) wynoszącej 135,8 mm ± 0,02 mm i można ją stosować zarówno w trybie ręcznym (na stole prasy) i konfiguracji automatycznej (dla maszyny do cięcia i odizolowywania).

Cechy szczególne serii RESTYLING PNEUMATIC

– możliwość wymiany kowadełka bez wyjmowania aplikatora z prasy;
– ze względu na to, że kowadło składa się z dwóch części – drutu i izolacji – możliwa jest wymiana tylko tego, które jest zużyte;
– podstawa miniaplikatora jest grubsza i przez to sztywniejsza;
– korpus mini aplikatora umożliwia wymianę zaciskarek bez konieczności wyjmowania stempla z aplikatora lub aplikatora z prasy;
system regulacji skoku oraz centrowanie końcówki nad kowadłem są jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika i wyraźnie zilustrowane w szczegółowej dokumentacji technicznej;

Wyprodukowano w ramach Systemu Zarządzania Jakością posiadającego certyfikat ISO 9001 (TÜV).

SKU

MRSPJ1

Producent

Kraj pochodzenia

Włochy

Wymiar

144 x 145,5 x 190 mm

Waga

4,1 kg

Wysokość zagniatania

135,8 mm

Zapotrzebowanie na powietrze / skok roboczy

30- 40 mm

Max. odstęp między złączami

> 27 mm (>1,06")

Max. grubość złącza

< 1,2mm (<0,047")

Max. przekrój przewodu

10 mm²

Ciśnienie robocze

5 – 6 bar

System podawania

boczny, pneumatyczny

Materiały Wideo

Materiały do pobrania

Formularz zamówień aplikatora MECAL EN

Formularz zamówień aplikatorów MECAL PL

Aplikatory Mecal EN

Katalog produktów Mecal EN

Artykuły

Od czego zależy wytrzymałość aplikatorów zaciskających?

Subskrybuj na LinkedIn

INNE PRODUKTY