Metzner Maszyna do przetwarzania kabli sieciowych

KONTAKT
WRÓĆ DO STRONY Z PRODUKTAMI

Producent: Metzner

Kraj pochodzenia: Niemcy

W pełni zautomatyzowane rozwiązanie do przetwarzania kabli sieciowych.

Aby obniżyć koszty, działająca globalnie firma zleciła Metzner zautomatyzowanie procesu produkcji kabli sieciowych, w tym przygotowania do montażu złączy. Specjalnie opracowana linia może rozwijać, etykietować, szorstkować, przycinać na długość, odizolowywać, zwijać, wiązać i automatycznie układać żyły kablowe. Materiał do obróbki jest odwijany przez zmotoryzowaną odwijarkę Ramatech (partnera Metzner) i podawany do drukarki termotransferowej za pomocą prostownicy. Kabel jest znakowany dwoma kodami QR i numerem seryjnym. Daje to gwarancję identyfikacji każdego kabla podczas całego procesu przetwarzania i produkcji oraz przypisania do stacji, które już przeszły. Ta identyfikowalność oferuje ogromne korzyści – na przykład w diagnostyce usterek. Kabel przechodzi następnie przez stację szorstkowania, która lekko szorstkuje powierzchnię materiału, aby obtrysk złącza lepiej przylegał. AM 3550 tnie na długość i odizolowuje kabel, który następnie transportowany jest do stacji nawijania i dalej za pomocą chwytaka do maszyny wiążącej. Ten ostatni nawija kabel zgodnie ze specyfikacją klienta, tworząc pierścień kablowy, który jest połączony ze sobą po dwóch przeciwnych stronach, tak, że dwa końce kabla wystają z pierścienia na określoną długość. Ten specyficzny wzór nawijania jest warunkiem koniecznym do dalszej zautomatyzowanej obróbki materiału na innej maszynie.

Cechy charakterystyczne:

  • nawijarka do kabli z urządzeniem układającym maszyny pełni również funkcję wiązania,
  • w zależności od długości materiału na końcu linii produkcyjnej zamiast nawijarki można umieścić układarkę materiału,
  • stacja do prostowania materiału – prostownica służy do prostowania żył kabla sieciowego,
  • dzięki specjalnemu nadrukowi na przewodach kablowych można prześledzić, przez które stacje obróbki już przeszły przewody,
  • lepsza przyczepność – na stacji do szorstkowania powierzchnia materiału jest lekko piaskowana, aby później wtyk lepiej wywierał.
Producent

INNE PRODUKTY