PRZEPUSTka do łatwiejszej pracy? Wszystko o przepustach kablowych Cembre

Przepusty kablowe pomogą Ci przeprowadzić kable przez przegrodę np. urządzenia, tak by były one uporządkowane, a także zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem wilgoci. W niniejszym artykule przekonasz się, że instalacja przepustów kablowych może być szybsza, niż Ci się wydaje!

Kiedy instalacja przepustów kablowych może być skomplikowana?

Montaż przepustów co do zasady nie wymaga skomplikowanych procesów. Utrudnieniem natomiast bywa miejsce instalacji i inne poboczne czynniki. Oto kilka przykładów sytuacji, w których napotykasz lub napotkasz pewne komplikacje:

  • Ograniczona przestrzeń robocza: małe i ciasne przestrzenie w maszynach i urządzeniach uniemożliwiają sprawne manewrowanie komponentami i narzędziami.
  • Szorstka powierzchnia robocza: wsunięcie ramy przepustowej staje się skomplikowane na nierówniej powierzchni montażowej.
  • Zmienne warunki środowiskowe: jeśli zainstalowany przepust będzie narażony na występowanie skrajnie wysokich i skrajnie niskich temperatur, stanowi to zagrożenie dla jego długotrwałej niezawodności.
  • Duża liczba kabli: zorganizowanie ich staje się czasochłonne.

Przepusty kablowe Cembre — co wchodzi w skład serii EWO

Seria EWO składa się z elementów, dzięki którym przeprowadzisz w dowolny sposób kable i to bezpiecznie i niezależnie od miejsca instalacji. Oto co oferuje wspomniana seria EWO⤵️

Przejrzyj katalog ⤵️

Łatwiejszy montaż przepustów kablowych EWO

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione w poprzednim podtytule aspekty, producent Cembre zaprojektował serię przepustów kablowych tak, by ich montaż był elastyczny. Poniżej wyszczególniliśmy najważniejsze aspekty projektu przepustów EWO, które to potwierdzają. Oto one:

  • Plug&Fix – jest to system łatwego otwierania i zamykania górnej części dzielonej ramy przepustowej EWO, przydatny podczas prac w wąskich przestrzeniach montażowych. Dzięki tej opcji ramę przepustową zamontujesz po ułożeniu kabli wraz z modułami uszczelniającymi. To nie tylko przyspieszy wykonanie zadania, lecz również sprzyja wszelkim pracom serwisowym w przyszłości — ramę dzieloną EWO możesz otwierać i zamykać wielokrotnie, bez ryzyka, że utraci ona swoje właściwości ochronne. Bez problemu zyskasz dostęp do wszystkich wewnętrznych elementów, żeby dokonać konserwacji, napraw oraz ewentualnych modernizacji urządzenia lub maszyny.
  • Brak uszczelki zewnętrznej. Producent Cembre zrezygnował z uszczelki zewnętrznej, na rzecz uszczelki formowanej wtryskowo. Dzięki temu wsunięcie ramy w wąskich przestrzeniach roboczych będzie dla Ciebie prostsze i szybsze. Niemniej jednak wąska przestrzeń montażowa to nie jedyna przeszkoda, jaką napotykasz podczas instalacji dzielonych przepustów kablowych. Sporym utrudnieniem jest także prawidłowe umieszczenie jej w przegrodzie o nierównej powierzchni. Aby maksymalnie zabezpieczyć kable w takim przypadku, zainstaluj do ramy dodatkową uszczelkę zewnętrzną.
  • Elastyczny montaż modułów uszczelniających. Projekt wkładek uszczelniających (tzw. przelotek) uwzględnia ich bezbłędną instalację bez konieczności starannego, równego sytuowania w ramie przepustowej. To oznacza, że nie musisz baczyć na kierunek ich montażu. Jakkolwiek go dokonasz, moduły zostaną szczelnie osadzone w ramie, a Ty zaoszczędzisz dzięki temu czas. Co więcej, przelotki EWO idealnie dopasowują się do ramy, jak również nie wystają spoza jej konstrukcji, co gwarantuje uszczelnienie kabli zgodnie z normą EN62444 oraz stopień ochrony IP66.
  • System mocowania ramy z użyciem śrub na nakrętkach, głębokich otworów lub nitów. Każdy z wymienionych opcji przyczyni się do szybkiego montażu ramy, równocześnie zapewniając mocne i trwałe połączenie.

Najwyższa ochrona — przepusty dzielone EWO

Profilowane uszczelnienie sprawia, że przepusty EWO są zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pyłu zgodnie ze standardem IP66. Jednocześnie nie musisz zastanawiać się nad trwałością takiej ochrony, gdyż producent zadbał o jej trwałość. W tym celu zastosował technologię Stop Plinth, która przytrzymuje uszczelkę na swoim miejscu. Zbyt mocne ściśnięcie uszczelki może doprowadzić do jej uszkodzenia, a technologia Stop Plinth zapobiegając temu, sprawia, że cała ramka dzielona wykazuje stopień ochrony przez lata.

Cała konstrukcja ramy została wykonana ze wzmocnionego włóknem szklanym PA6.6, co zapewnia jej wysoką wytrzymałość. Do jej montażu wykorzystasz śruby i nakrętki ze stali nierdzewnej, które zachowają trwałość z upływem lat.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawostkami i nowościami z branży!